2016 XII 07
Projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” doceniony przez Województwo Lubelskie

Miło jest nam poinformować, że stoisko Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Fundacji Dialog Narodów, przedstawiające projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji”, które zostało zaprezentowane podczas 24. Międzynarodowych Tragów Turystycznych w Warszawie, zostało także docenione przez Województwo Lubelskie.

 
W oficjalnym komunikacie na temat Tragów, na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – www.lubelskie.pl – znajdujemy wzmiankę o nowo powstającym produkcie turystycznym Diecezji i Fundacji, wyrażonym w takich słowach: „Ciekawym regionalnym akcentem, poza stoiskiem Województwa Lubelskiego, była prezentacja Cerkwi Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, podsumowująca kilkuletni projekt „Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe – konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi", finansowany przy wsparciu środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF). W ramach projektu odrestaurowano zabytkowe zespoły cerkiewne w: Dołhobyczowie, Hrubieszowie, Kobylanach, Lublinie, Sławatyczach, Szczebrzeszynie i Tomaszowie Lubelskim (wszystkie w woj. lubelskim) oraz w Białowieży i Grabarce (w woj. podlaskim)”.


Cieszymy się z takiej recenzji i dziękujemy za nią. Znalezienie się wśród grona tak doświadczonych podmiotów z branży turystycznej, jak Województwo Lubelskie, to zaszczyt. Wystawiona nam ocena z pewnością motywuje nas do dalszych starań. Cały artykuł na temat „Lubelskiego na TT Warsaw 2016” można przeczytać TUTAJ.

Zapraszamy.

 

Urszula Glińska