2022 III 27 Boska Liturgia w Kazimierzu Dolnym
W sobotę 27 marca w Kościele Farnym pw. św. Anny w Kazimierzu Dolnym była sprawowana Boska Liturgia.
2022 III 26 Poświęcenie nowego budynku monasteru w Turkowicach
W sobotę 26 marca br. wspólnota Żeńskiego Monasteru Opieki Matki Bożej w Trukowicach przeżywała z dziękczynieniem Bogu szczególną uroczystość poświęcenia budynku klasztornego.
2022 III 26 Wizyta hierarchy Kościoła Cypru w Diecezji Lubelsko - Chełmskiej
W ostatnim tygodniu na terenie Prawosławnej Diecezji Lubelsko – Chełmskiej przebywała delegacja Prawosławnego Kościoła Cypru.
2022 III 26 Spotkanie metropolity Izajasza z uchodźcami z Ukrainy na Lubelszczyźnie
Przebywający w diecezji lubelsko – chełmskiej metropolita Tamassou Izajasz zapoznał się z sytuacją uchodźców z Ukrainy
2022 III 26 Liturgia w Rejowcu
W trzecią sobotę Wielkiego Postu uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy, przebywający w dawnym Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu, mieli możliwość uczestnictwa w Świętej Liturgii.
2022 III 24 Metropolita Tamassosu, Izajasz z wizytą w diecezji lubelsko – chełmskiej.
Prawosławna Diecezja Lubelsko – Chełmska w dniu 24 marca gości dostojnego hierarchę z Cypru, Metropolitę Tamassosu Izajasza.
2022 III 22 Pomoc uchodźcom z Ukrainy. Transport z darami na Ukrainę.
Prawosławna Diecezja Lubelsko – Chełmska od początku działań wojennych na Ukrainie zaangażowała się w niesieniu pomocy Braciom i Siostrom z Ukrainy.
2022 III 21 Pomoc w organizacji nauczania religii prawosławnej
w związku z dużą liczbą uchodźców z Ukrainy, przypominamy, że Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska oferuje wsparcie kadrowe w zapewnieniu nauczycieli religii prawosławnej w zakresie organizacji katechezy dzieci i młodzieży przybywających z zagranicy na terenie województwa lubelskiego.
2022 III 10 Modlitwa w Sahryniu i Hrubieszowie
w 78. rocznicę wielkiej historycznej tragedii miejscowości Sahryń, odsłużono uroczyste nabożeństwo żałobne za kilkuset zamordowanych prawosławnych mieszkańców tej wsi.
2022 III 07 Beloved brothers and sisters in Chirst
Today we look with greater horror at Ukraine - our neighbor on the eastern border. There is a war so close to us, which each day devours more and more victims.
|<  <<  <  3  4  5  6  7    >  >>  >|