2022 III 05 Pomoc humanitarna dla Ukrainy
Działająca przy Diecezji Lubelsko - Chełmskiej Fundacja "EKKlesia" w Chełmie zaangażowała się w organizację pomocy humanitarnej dla Ukrainy.
2022 III 04 Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry
Z coraz większym niepokojem patrzymy dzisiaj na Ukrainę – naszego Sąsiada zza wschodniej granicy. Tak blisko nas trwa wojna, która z każdym dniem pochłania coraz to więcej ofiar.
2022 II 28 Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej w Diecezji
W roku szkolnym 2021/2022 na terenie Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej odbyły się dwa pierwsze etapy Ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Temat tegorocznej Olimpiady to: „Dydaktyczno-pedagogiczne elementy nauczania św. Apostoła Pawła.”
2022 II 26 Odezwa ws Ukrainy
Nasi Bracia i Siostry na Ukrainie aktualnie przeżywają tragedię wojny.
2022 II 23 Zakończenie projektu rewitalizacji zabytkowych cerkwi
W Lublinie 21 lutego miała miejsce konferencja kończąca projekt “Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe – konserwacja, renowacja i digitalizacja drewnianych cerkwi i ich wyposażenia w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu”
2021 XII 26 Świętego Hierarchy Spirydona w Mińsku Mazowieckim
25 grudnia w Mińsku Mazowieckim uczczono pamięć św. Spirydona z Tremituntu.
2021 XII 19 Rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego
W parafii p.w. Świętej Trójcy w Siedlcach, odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego.
2021 XII 17 Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju
17 grudnia 2021 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla – prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, w sali kinowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich”. Organizatorem wydarzenia byłо Centrum Kultury Prawosławnej w Biłgoraju przy współpracy Biłgorajskim Centrum Kultury.
2021 XII 01 Zabytkowa cerkiew w Dęblinie powróciła na łono Kościoła prawosławnego
Dnia 1.12.2021 r. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. Domaniewskiej w Warszawie miało miejsce historyczne wydarzenie. Tego dnia podpisana została ugoda, na mocy której na rzecz Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej przywrócona została zabytkowa cerkiew w Dęblinie.
2021 XI 26 Św. Archanioła Michała w Kodniu
W dniu 21 listopada, Parafia Prawosławna w Kodniu uroczyście obchodziła dzień swojego patrona – Św. Archanioła Michała.
<  1  2  3  4  5    >  >>  >|