Święto w diecezji lubelsko – chełmskiej

Święto w diecezji lubelsko – chełmskiej

W dniach 23 – 24 października w Lublinie miały miejsce obchody 15-lecia restytuowania diecezji lubelsko – chełmskiej. W sobotę, 23 października, podczas nabożeństwa całonocnego czuwania licznie zgromadzeni wierni modlili się wraz z arcybiskupem łódzkim i poznańskim Szymonem. Niedzielnej Liturgii przewodniczył zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, metropolita Sawa. Na lubelskie święto przybyli również zaproszeni przez arcybiskupa […]

Czytaj więcej