Głos Prawosławia

W roku 2025, z błogosławieństwem Bożym, zapoczątkowaliśmy wydawanie naszego diecezjalnego kwartalnika „Głos Prawosławia”. Jego celem jest nie tylko bieżące informowanie o ważnych wydarzeniach w naszej diecezji, ale przede wszystkim przybliżanie Czytelnikom nauczania i tradycji Cerkwi, z należnym uwzględnieniem heroicznych zasług naszych przodków w wierze.

Mamy nadzieję, że „Głos Prawosławia” przyczyni się do wzrostu Waszego życia duchowego.. Przynależność do parafialnych struktur naszej diecezji jest dla Was zarówno darem, jak i zadaniem. Ustawicznie i konsekwentnie kontynuujcie dzieło budowania i umacniania Waszej prawosławnej tożsamości, z odwagą świadcząc o Bogu, w którego wierzycie i któremu zawierzyliście swoje życie. Niech każda rodzina będzie „małą Cerkwią”, przygotowującą młode pokolenie – dzieci i młodzież – do życia w świecie coraz bardziej wrogiemu chrześcijaństwu.

„Głos Prawosławia” publikowany jest na naszej stronie /czasopismo/