2021 IV 22
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój monaster w Turkowicach”

Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej przy współpracy z Bractwem Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, Monasterem Opieki Matki Bożej w Turkowicach i doradcą metodycznym ds. nauczania religii prawosławnej w Lublinie, organizują Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Mój monaster w Turkowicach”.


Do udziału w Konkursie zapraszamy wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych.

Ogólnopolski Konkurs „Mój monaster w Turkowicach” objął honorowym patronatem Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży wartościami duchowymi, estetycznymi i artystycznymi płynącymi z Tradycji Kościoła prawosławnego, a szczególności z dziedzictwa monastycyzmu. Poszerzenie wśród uczniów wiedzy z zakresu wschodniej i bizantyjskiej sztuki sakralnej i jej wpływu na polską tradycję ikonograficzną.

Prace oraz formularz uczestnika należy dostarczyć do Lubelskiego Instytutu Kultury Prawosławnej w Lublinie (ul. Ruska 15, 20-126 Lublin lub elektronicznie lublin.ikp@gmail.com).

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2021 roku.Organizatorami konkursu są:

- Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej

- Monaster Opieki Matki Bożej w Turkowicach

- Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

- Doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej w Lublinie

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”Regulamin, Formularz uczestnika Konkursu i Metryczka prac oraz wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej wydarzenia www.turkowice.blogspot.comSerdecznie zapraszamy.

aktualizacja 27.02.2021 r.

ks. Andrzej Konachowicz