2020 X 06
Święto Pokrowa – Opieki Matki Bożej w Turkowickim Monasterze - zaproszenie

 Serdecznie zapraszamy czcigodne duchowieństwo i wszystkich wiernych naszej cerkwi na wspólną modlitwę do Turkowic z okazji święta Opieki Matki Bożej – Pokrowa, pod którego wezwaniem jest nasz monaster i jego główna świątynia.


Uroczystości rozpoczną się 13 października Wsienoszcznym Bdienijem o godz. 17:00. Po kolacji zostanie odsłużony akatyst do Bogurodzicy. W dniu święta o godz. 8:00 odbędzie się małe poświęcenie wody, a świąteczna Boska Liturgia zacznie się o godzinie 10:00. Świąteczne uroczystości zakończy procesja z molebnem dziękczynnym za wszystkich dotychczasowych ofiarodawców, dzięki którym rozbudowa monasteru z dnia na dzień postępuje.


Podczas nabożeństw będzie można usłyszeć niespotykany nigdzie w Polsce śpiew bizantyjski w wykonaniu chóru monasterskiego, a także pokłonić się relikwiom świętych oraz cudownym ikonom Matki Bożej – Turkowickiej, Trójrekiej, Iwierskiej i mirotoczywej Siemistrelnoj Ikonie Bogurodzicy.


Po zakończeniu uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów na świąteczny obiad. Przy okazji można będzie zobaczyć na żywo aktualny stan rozbudowy monasteru.
Liczymy na Waszą obecność i wspólne wychwalanie Bogurodzicy!

 

Program uroczystości

13 października (wtorek)
godz. 17:00 – Wsienoszcznoje bdienije
ok. godz. 21:00 – Akatyst Pokrowu Bożijej Matiery
14 października (środa)
godz. 8:00 – Małe poświecenie wody
godz. 10:00 – Świąteczna Boska Liturgia i procesja z molebnem

Kontakt w sprawie ewentualnego noclegu: 519-803-932
Za: www.monasterturkowice.pl

 

 

 

Siostry Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach