2019 IV 05
Wesprzyj budowę Turkowickiego Monasteru!!!

Drodzy Bracia i Siostry!


Jak Wam wiadomo, z woli Bożej, dzięki Orędownictwu Przenajświętszej Bogurodzicy, naszej Opiekunki i Pocieszycielki i za sprawą modlitw i zaangażowania naszego Drogiego Arcypasterza, Władyki Arcybiskupa Abla, rozpoczęłyśmy  prace, związane z rozbudową Turkowickiego Monasteru.


Ten historyczny moment, kiedy z Bożą pomocą, po wielu latach trudu uzyskałyśmy pozwolenie na budowę cerkwi, niech będzie świadectwem niezbadanej ludzkim rozumem Bożej Opatrzności. 80 lat temu na tych ziemiach burzono cerkwie i nikomu się wówczas nie śniło, że prawosławne świątynie zaczną powstawać na nowo, na chwałę Bożą i ku radości wiernych.


Budowa cerkwi p.w. św. Wyznawczyni Paraskiewy, która swój mniszy żywot rozpoczynała w naszym monasterze na początku XX w., już postępuje. Zostały zalane fundamenty. 23 marca odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Przed nami  budowa nowego monasterskiego domu.


W tym dobrym i błogosławionym dziele już pospieszyli nam ze swoją pomocą pierwsi ofiarodawcy. Cegłę na budowę cerkwi ofiarowali nam życzliwi, prawosławni właściciele Zakładów Ceramicznych w Lewkowie, a transport zadeklarowała sfinansować białostocka firma transportowa Trans PP, za co im serdecznie  dziękujemy. Spasi Gospodi!


Zwracamy się z ogromną prośbą także i do Was, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie naszych inicjatyw na chwałę świętej Cerkwi Prawosławnej. Wierzymy, że szczodrość Waszych serc, miłujący człowieka Bóg wynagrodzi obfitością sił fizycznych i pełnią duchowej radości.
Będziemy wdzięczne za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. I każdego, kto wesprze rozbudowę Turkowickiego Monasteru, zapewniamy o swoich codziennych skromnych modlitwach przed Cudowną Ikoną Matki Bożej Turkowickiej i świętymi relikwiami naszej patronki, Prepodobnoispowiednicy Paraskiewy.


Spasi Was Gospodi!

 

Ofiary można kierować na nasz rachunek bankowy:


Pekao S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819, Oddział w Hrubieszowie 


Monaster Opieki Matki Bożej
22-546 Turkowice 133
NIP 919-178-96-92      REGON 060412316
tel. +48502659828
e-mail: monaster.turkowice@gmail.com

Siostry Turkowickiego Monasteru