2018 VIII 16
Uspienije w Wólce Kraśniczyńskiej

15 sierpnia 2018 r. w kaplicy cmentarnej w Wólce Kraśniczyńskiej odbyły się uroczystości liturgiczne święta parafialnego – Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy.

 

Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz parafii prawosławnej w Bończy, której filialną świątynią jest Wólka Kraśniczyńska – ks. Adam Wieremijewicz. Księdzu proboszczowi asystowali ks. Wiesław Skiepko, ks. Paweł Sidoruk oraz protodiakon Wadim Sztemburski.

 

W nabożeństwie uczestniczyli również: Wójt Gminy Kraśniczyn – Małgorzata Jolanta Sapieha, przewodniczący Rady Gminy Kraśniczyn – Józef Mantyka, przedstawiciel Rady Powiatu Krasnostawskiego – Anna Moroz oraz ks. Janusz Ryn – proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Bończy.

 

Po odczytaniu fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza, ze słowem pouczenia do zgromadzonych wiernych zwrócił się ks. Wiesław Skiepko.

 

W czasie Boskiej Liturgii śpiewał diecezjalny chór „Chołmszczyna” pod dyrekcją matuszki Elżbiety Wieremijeiwcz.

 

Tegoroczne Święto Parafialne w Wólce Kraśniczyńskiej było szczególne ponieważ dekretem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego ks. prot. Adam Wieremijewicz został zwolniony z funkcji proboszcza parafii prawosławnej w Bończy, z filią w Wólce Kraśniczyńskiej z dniem 15.08.2018 r. Zaś z dniem 16.08.2018 r. do pełnienia obowiązków proboszcza powołany został ks. Wiesław Skiepko.

 

W związku z powyższymi zmianami z pożegnalnym słowem do wiernych zwrócił się dotychczasowy proboszcz ks. Adam, dziękując za cztery lata pracy w Parafii i życząc powodzenia dla o Wiesława. Następnie podchodząc do krzyża nie ukrywając wzruszenia podziękowania składali przedstawiciele władz samorządowych oraz parafianie.

 

Fot: Archiwum parafii

ks. Korneliusz Wilkiel