2018 VI 30
Świętych Piotra i Pawła w Tarnogrodzie.

29 czerwca 2018 r. w parafii p.w. św. Trójcy w Tarnogrodzie odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci Śww. Ap. Piotra i Pawła.

 

Obchody święta w tarnogrodzkiej parafii rozpoczęły się 28 czerwca całonocnym czuwaniem, które sprawowali: ks. mitrat Włodzimierz Klimiuk oraz ks. Korneliusz Wilkiel.

 

Centralnym punktem uroczystości była Boska Liturgia, której przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel Arcybiskup Lubelski i Chełmski, w asyście duchowieństwa diecezji lubelsko-chełmskiej oraz przemysko-gorlickiej. Ze słowem homilii do wiernych, zebranych podczas nabożeństwa zwrócił się władyka Abel.

 

W czasie Boskiej Liturgii śpiewał chór parafialny pod dyrekcją Jana Podoluka.

 

Następnie odbyła się świąteczna procesja, podczas której m.in. wznoszono modlitwę za zmarłych duchownych, którzy nieśli swoją duszpasterską posługę w tarnogrodzkiej parafii.

 

Zwieńczeniem uroczystości było okolicznościowe słowo arcybiskupa Abla. Następnie słowa wdzięczności wyraził proboszcz parafii – ks. mitrat Włodzimierz Klimiuk. Duchowny podziękował zebranym za wspólną modlitwę oraz zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.


Foto: Andrzej Klimiuk

ks. Korneliusz Wilkiel