2019 VI 07 Święto parafialne w Sławatyczach
6 czerwca br. w nadbużańskiej parafii Opieki Matki Bożej w Sławatyczach (dekanat terespolski) miały miejsce uroczystości liturgiczne ku czci święta Wniebowstąpienia Pańskiego.
2019 VI 05 Ku czci śww. Męczenników ziemi Chełmskiej i Podlaskiej.
Wierni Cerkwi prawosławnej w Polsce zebrali się w Chełmie aby oddać cześć Św. Męczennikom i podziękować za to, że swoją niezachwianą wiarą, odwagą i miłością do Wszechmogącego Boga walczyli o święte prawosławie.
2019 V 20 Dzień Św. męcz. Ireny w Terespolu
18 maja, gdy Cerkiew czci pamięć Św. męczennicy Ireny, swoje święto, związane z kolejną rocznicą konsekracji świątyni, obchodziła Parafia Prawosławna w Terespolu.
2019 V 10 Męczenników ziemi Hrubieszowskiej
2 maja hrubieszowska parafia uroczyście wspominała pamięć „Męczenników Ziemi Hrubieszowskiej i Ikony Matki Bożej Prehorylskiej”.
2019 IV 25 Terespol: Sakrament Namaszczenia Chorych
Wieczorem 24 kwietnia wierni nadbużańskich parafii dekanatu terespolskiego zgromadzili się w cerkwi pw. Św. Jana Teologa w Terespolu, by uczestniczyć w Sakramencie Namaszczenia Chorych.
2019 IV 22 Terespol: warsztaty zdobienia pisanek - "popołudnie z pisanką"
W wigilię soboty Łazarza w Nadbużańskim Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu odbyły się warsztaty zdobienia pisanek - "popołudnie z pisanką".
2019 IV 18 Rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego
17 kwietnia br. w parafii p.w. św. św. równych Apostołom Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego.
2019 IV 14 Biłgoraj – rekolekcje dla uczniów z Ukrainy
W dniu 10.04.2019 r. w Parafii Prawosławnej pw. Św. Jerzego w Biłgoraju odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Ukrainy.
2019 IV 05 Wesprzyj budowę Turkowickiego Monasteru!!!
Zwracamy się z ogromną prośbą także i do Was, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie naszych inicjatyw na chwałę świętej Cerkwi Prawosławnej.
|<  <<  <  3  4  5  6  7    >  >>  >|