2017 I 27 Święta już minęły? W Terespolu jeszcze nie!
30 zespołów z Polski i zagranicy – Rosji, Białorusi i Ukrainy, czyli ponad 316 osób w sobotę oraz 284 śpiewaków w niedzielę, a także setki uczestników na widowni będziemy gościć podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu.
2017 I 26 Sandomierz: III Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia
22 stycznia br., po raz kolejny, licznie zebrani mieszkańcy królewskiego miasta Sandomierz, spotkali się na Zamku Królewskim w Sali Rycerskiej, by uczestniczyć w III Koncercie Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia.

2017 I 24 Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Lublinie
Tradycyjnie, w drugiej połowie stycznia każdego roku mieszkańcy Lublina integrują się, aby przeżyć jeszcze raz tajemnicę Wcielenia Chrystusa Pana naszego na ziemi, wsłuchując się w bogactwo naszych bożonarodzeniowych kolęd.
2017 I 19 Projekcja filmu "Siaroża"
W niedzielę 22 stycznia po Boskiej Liturgii zapraszamy na film Jerzego Kaliny "Siaroża", który opowiada o życiu Sergiusza Niczyporuka podlaskiego Białorusina, który przeszedł drogę od ideowego komunisty do działacza Solidarności, by stać się odnoszącym sukcesy biznesmenem.
2017 I 09 Tragiczna w skutkach Unia Brzeska 1596
Zawdzięczając zaangażowaniu się Wydawnictwa „Bratczyk”, Fundacji „Księcia Konstantego Ostrogskiego”, Fundacji „Dialog Narodów” działającej przy Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, Drukarni ,,Orthdruk”, a także Stowarzyszeniu „Bractwo Prawosławne Św.Św. Cyryla i Metodego” oddajemy do rąk czytelników pozycję książkową „TRAGICZNA W SKUTKACH UNIA BRZESKA 1596”.
2016 XII 22 Chełm: dekanalne rekolekcje duchowieństwa
Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, 17 grudnia (sobota) w dzień wspomnienia liturgicznego św. Męczennicy Barbary odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu chełmskiego w Żeńskim Domu Zakonnym św. Mikołaja Cudotwórcy w Holeszowie.
2016 XII 17 Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju
15 grudnia 2016 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla – prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich”.
2016 XII 15 Oficjalna Wizyta Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w parafii prawosławnej w Sandomierzu.
13 grudnia bieżącego roku, w dniu pamięci św. Apostoła Andrzeja pierwszego z powołanych, Parafię Prawosławną w Sandomierzu z oficjalną wizytą odwiedził Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Adam Jarubas.
2016 XII 13 Puławy: otwarcie wystawy pt. Cerkwie Polski Wschodniej
8 grudnia w Galerii Inter Libros przy Bibliotece Miejskiej w Puławach miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej świątynie prawosławne wschodniej Polski.
2016 XII 07 Projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” doceniony przez Województwo Lubelskie
Miło jest nam poinformować, że stoisko Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Fundacji Dialog Narodów, przedstawiające projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji”, które zostało zaprezentowane podczas 24. Międzynarodowych Tragów Turystycznych w Warszawie, zostało także docenione przez Województwo Lubelskie.
|<  <<  <  5  6  7  8  9    >  >>  >|