2017 II 17 O unii brzeskiej w Białej Podlaskiej
W piątek, 17 lutego, w Białej Podlaskiej w auli Państwowej Szkoły Wyższej odbyło się spotkanie społeczności prawosławnej wraz z gronem jej sympatyków na promocji książki „Tragiczna w skutkach unia brzeska 1596” wydanej m.in. z inicjatywy Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
2017 II 13 Międzynarodowe kolędowanie w Terespolu
Ostatni weekend stycznia, jak co roku od 22 lat wypełnił się świąteczną atmosferą wielonarodowego kolędowania. Ten, kto przyszedł na XXII Międzynarodowy Festiwal i uczestniczył w 2-dniowych przesłuchaniach, nie zawiódł się: poziom wykonań wschodniosłowiańskich kolęd, pieśni i piosenek nie ustępował poprzednim edycjom Festiwalu: był urozmaicony zarówno wokalnie, jak i instrumentalnie, a nawet… teatralnie.
2017 I 27 Święta już minęły? W Terespolu jeszcze nie!
30 zespołów z Polski i zagranicy – Rosji, Białorusi i Ukrainy, czyli ponad 316 osób w sobotę oraz 284 śpiewaków w niedzielę, a także setki uczestników na widowni będziemy gościć podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu.
2017 I 26 Sandomierz: III Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia
22 stycznia br., po raz kolejny, licznie zebrani mieszkańcy królewskiego miasta Sandomierz, spotkali się na Zamku Królewskim w Sali Rycerskiej, by uczestniczyć w III Koncercie Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia.

2017 I 24 Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Lublinie
Tradycyjnie, w drugiej połowie stycznia każdego roku mieszkańcy Lublina integrują się, aby przeżyć jeszcze raz tajemnicę Wcielenia Chrystusa Pana naszego na ziemi, wsłuchując się w bogactwo naszych bożonarodzeniowych kolęd.
2017 I 19 Projekcja filmu "Siaroża"
W niedzielę 22 stycznia po Boskiej Liturgii zapraszamy na film Jerzego Kaliny "Siaroża", który opowiada o życiu Sergiusza Niczyporuka podlaskiego Białorusina, który przeszedł drogę od ideowego komunisty do działacza Solidarności, by stać się odnoszącym sukcesy biznesmenem.
2017 I 09 Tragiczna w skutkach Unia Brzeska 1596
Zawdzięczając zaangażowaniu się Wydawnictwa „Bratczyk”, Fundacji „Księcia Konstantego Ostrogskiego”, Fundacji „Dialog Narodów” działającej przy Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, Drukarni ,,Orthdruk”, a także Stowarzyszeniu „Bractwo Prawosławne Św.Św. Cyryla i Metodego” oddajemy do rąk czytelników pozycję książkową „TRAGICZNA W SKUTKACH UNIA BRZESKA 1596”.
2016 XII 22 Chełm: dekanalne rekolekcje duchowieństwa
Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, 17 grudnia (sobota) w dzień wspomnienia liturgicznego św. Męczennicy Barbary odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu chełmskiego w Żeńskim Domu Zakonnym św. Mikołaja Cudotwórcy w Holeszowie.
2016 XII 17 Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju
15 grudnia 2016 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla – prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich”.
2016 XII 15 Oficjalna Wizyta Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w parafii prawosławnej w Sandomierzu.
13 grudnia bieżącego roku, w dniu pamięci św. Apostoła Andrzeja pierwszego z powołanych, Parafię Prawosławną w Sandomierzu z oficjalną wizytą odwiedził Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Adam Jarubas.
|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|