2017 IV 18 Lublin: odnowiona cerkiew cmentarna pw. św. Niewiast Niosących Wonności do Grobu Chrystusa
Trzeci dzień Wielkiego Paschalnego Tygodnia, 18 kwietnia, dla prawosławnej społeczności Lublina pozostanie historycznym wydarzeniem. Rekonsekrowano zabytkową cerkiew cmentarną po jej kapitalnym remoncie.
2017 IV 18 Paschalna wieczernia w Kobylanach
Społeczność kobylańskiej parafii prawosławnej miała szczególną radość, aby Triumf Paschy Chrystusowej przeżyć wraz z ordynariuszem swojej diecezji, arcybiskupem Ablem.
2017 IV 10 Cerkiew w Kobylanach w TVP3 Białystok
Magazyn religijny "U źródeł wiary", emitowany w TVP 3 Białystok, prezentujący historię i współczesność Cerkwi Prawosławnej w Polsce, w ostatnim ze swoich wydań 9 kwietnia szeroko przedstawiał nowo wyremontowaną Cerkiew w Kobylanach.
2017 IV 10 Postrzyżyny małej schimy w turkowickim monasterze
W święto Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej przewodniczył uroczystościom świątecznym w Żeńskim Monasterze pw. Opieki Matki Bożej w Turkowicach.
2017 III 20 Wsparliśmy „Prawosławie w Polsce” oraz „Kolory Prawosławia. Polska”
Fundacja Dialog Narodów, obok Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogła wesprzeć kolejne ciekawe, potrzebne oraz niezwykle prestiżowe wydawnictwa prezentujące dziedzictwo kultury wschodniosłowiańskiej na ziemiach polskich.
2017 III 18 Fundacja Dialog Narodów pośród „tych, które czynią dobro…”
Podczas I Gali Organizacji Pozarządowych – „Organizacja Pozarządowa 2016”, konkursu zorganizowanego przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Fundacja Dialog Narodów znalazła się wśród podmiotów wyróżnionych za „przyczynianie się do rozwoju województwa lubelskiego, umacnianie wizerunku organizacji pozarządowych oraz upowszechnianie dobrych praktyk”.
2017 II 27 Terespol: Jeszcze raz o unii brzeskiej
W piątkowe popołudnie, 24 lutego br., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Terespola odbyła się kolejna na terenie Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej prezentacja kompendium wiedzy o unii brzeskiej organizowana przez Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu.
2017 II 19 Promocja książki „Tragiczna w skutkach unia brzeska 1596” w Sławatyczach
W sobotę, 18 lutego, na Południowym Podlasiu w Sławatyczach odbyła się prezentacja nowego wydawnictwa historycznego poświęconego tragicznemu dla Cerkwi prawosławnej wydarzeniu, jakim była unia brzeska w 1596 r.
2017 II 17 O unii brzeskiej w Białej Podlaskiej
W piątek, 17 lutego, w Białej Podlaskiej w auli Państwowej Szkoły Wyższej odbyło się spotkanie społeczności prawosławnej wraz z gronem jej sympatyków na promocji książki „Tragiczna w skutkach unia brzeska 1596” wydanej m.in. z inicjatywy Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
2017 II 13 Międzynarodowe kolędowanie w Terespolu
Ostatni weekend stycznia, jak co roku od 22 lat wypełnił się świąteczną atmosferą wielonarodowego kolędowania. Ten, kto przyszedł na XXII Międzynarodowy Festiwal i uczestniczył w 2-dniowych przesłuchaniach, nie zawiódł się: poziom wykonań wschodniosłowiańskich kolęd, pieśni i piosenek nie ustępował poprzednim edycjom Festiwalu: był urozmaicony zarówno wokalnie, jak i instrumentalnie, a nawet… teatralnie.
|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|