2022 IV 02 Biłgoraj: Jubileusz 100-lecia urodzin.
Dnia 2 kwietnia 2022 r. w Parafii Prawosławnej p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Jedna z parafianek - Maria Fedak, dokładnie tego dnia obchodziła 100-lecie urodzin.
2022 IV 02 Prawosławna Boska Liturgia w kościele św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie
W sobotę 2 kwietnia br. w sanatoryjnym mieście Nałęczowie w kościele rzymskokatolickim pw. św. Jana Chrzciciela sprawowana była prawosławna Boska Liturgia.
2022 III 27 Boska Liturgia w Kazimierzu Dolnym
W sobotę 27 marca w Kościele Farnym pw. św. Anny w Kazimierzu Dolnym była sprawowana Boska Liturgia.
2022 III 26 Poświęcenie nowego budynku monasteru w Turkowicach
W sobotę 26 marca br. wspólnota Żeńskiego Monasteru Opieki Matki Bożej w Trukowicach przeżywała z dziękczynieniem Bogu szczególną uroczystość poświęcenia budynku klasztornego.
2022 III 26 Wizyta hierarchy Kościoła Cypru w Diecezji Lubelsko - Chełmskiej
W ostatnim tygodniu na terenie Prawosławnej Diecezji Lubelsko – Chełmskiej przebywała delegacja Prawosławnego Kościoła Cypru.
2022 III 26 Spotkanie metropolity Izajasza z uchodźcami z Ukrainy na Lubelszczyźnie
Przebywający w diecezji lubelsko – chełmskiej metropolita Tamassou Izajasz zapoznał się z sytuacją uchodźców z Ukrainy
2022 III 26 Liturgia w Rejowcu
W trzecią sobotę Wielkiego Postu uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy, przebywający w dawnym Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu, mieli możliwość uczestnictwa w Świętej Liturgii.
2022 III 24 Metropolita Tamassosu, Izajasz z wizytą w diecezji lubelsko – chełmskiej.
Prawosławna Diecezja Lubelsko – Chełmska w dniu 24 marca gości dostojnego hierarchę z Cypru, Metropolitę Tamassosu Izajasza.
2022 III 22 Pomoc uchodźcom z Ukrainy. Transport z darami na Ukrainę.
Prawosławna Diecezja Lubelsko – Chełmska od początku działań wojennych na Ukrainie zaangażowała się w niesieniu pomocy Braciom i Siostrom z Ukrainy.
2022 III 21 Pomoc w organizacji nauczania religii prawosławnej
w związku z dużą liczbą uchodźców z Ukrainy, przypominamy, że Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska oferuje wsparcie kadrowe w zapewnieniu nauczycieli religii prawosławnej w zakresie organizacji katechezy dzieci i młodzieży przybywających z zagranicy na terenie województwa lubelskiego.
|<  <  2  3  4  5  6    >  >>  >|